Salzburg Restaurantları

1-Cafe Mozart

Salzburg’un kalbindeki ünlü alışveriş caddesi Getreidegasse’de, Mozarts Geburtshaus’ın birkaç adım ötesindeki bu tarihi cafe restaurant tatlıları ile meşhur.En ünlüsü genelde üç tepeden oluşan kabarık Salzburger Nockerl.Bu tepeler Salzburg’un dağlarını temsil ediyor; Mönchsber,Kapuzinerberg,Rainberg. Yumurtanın beyazı,şeker,un,sütten mereng yapılıyor, altına da cranberry sosu koyuluyor.Üzeri hafif kızartılıyor. Sipariş verildiğinde, taze taze yapıldığı için biraz beklemek gerekiyor.

Biz buraya Apfelstrudel için gelmiştik.Diğer yerlerden farkı; içinin malzemesinin; elma ve üzüm; çok fazla olması ve bir porsiyonun çok büyük olması.Yanındaki vanilya sosunu da bolca koymuşlar.Tek öğün olarak bile yenebilir.Harika.

mozart1 mozart2

mozart3 mozart4

mozart5 mozart7

2-Goldener Hirsch Restaurant

1407 senesinden beri otel olan Goldener Hirsch’in restaurantı, besteci Herbert Von Karajan gibi birçok ünlünün uğrak yeri imiş.Beyaz boyalı duvarları,rustik sandalye, masaları ve kemerli tavanları ile sade bir dekorasyona sahip. Otelin figürü olan geyik deseni,yeşil ve beyaz yemek takımlarına, masa örtüsü ve peçetelerine işlenmiş.Geleneksel Avusturya kıyafetli garsonlar çok iyi servis yapıyor.Tavsiye ettikleri kırmızı şarap gayet iyi.Geleneksel Avusturya yemeklerinin bulunduğu restaurantta şinitzel seçiyoruz hepimiz heyecanla.Tatlı olarak da Salzburger Nockerl.Merengi sevdiğim halde çok sevmiyorum bu tatlıyı; görüntü ve içindekiler çok iyi ama çok şekerli ve mereng pişmemiş.

3-Carpe Diem Finest Fingerfood

Çok popüler,şık bir bar-cafe-restaurant.Goldener Hirsch Otel’in karşı çaprazında.Restaurantında yer bulmak zor.Giriş katındaki bar-cafe’si de gece gündüz dolu oluyor.Külah sunumlarda servis yapılan fingerfoodları dikkat çekici.

2015-12-22 22.00.33-2

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gezi & Yemek

Sizde bize katılın, gezi ve yemek programlarıyla bu sene birlikte yaşıyalım.

Bize Instagram'da Katılın